tel. (85) 713 13 40, fax. (85) 713 13 49,um@czarnabialostocka.pl
26 Maja 2019
imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

PKO BP II Oddział w Białymstoku
I Oddział w Czarnej Białostockiej
Nr konta: 39 1020 1332 0000 1602 0037 4298


nasze strony

rozkład jazdy

pliki do pobrania
Urząd Stanu Cywilnego Działalność gospodarcza Gospodarka odpadami Podatki - wzory deklaracji Planowanie przestrzenne Ochrona środowiska Przedszkole Mapa aktywności organizacji pozarządowych Informacje dla przewoźników Tytuł: Honorowy Obywatel Inne

Planowane akcje zdawania krwi w Czarnej Białostockiej w roku 2019

w godz 8:30-13:00

14 lutego (czwartek)
11 kwietnia (czwartek)

06 czerwca (czwartek)
08 sierpnia (czwartek)
10 październik (czwartek)
12 grudnia (czwartek)


PSZOK czynny

Poniedziałek - 10:00-18:00
Wtorek - nieczynny
Środa - 10:00-16:00
Czwartek - nieczynny
Piątek - nieczynny
Sobota - 10:00-16:00


TERMINY WYWOZU ODPADÓW W 2019 ROKU

Harmonogram


KASA czynna

Poniedziałek - 8:00-14:30
Wtorek - 8:00-14:00
Środa - 8:00-14:00
Czwartek - 8:00-14:00
Piątek - 8:00-13:30

Przerwa - 10:30 - 11:00


PLAN PRACY RADY MIEJSKIEJ W CZARNEJ BIAŁOSTOCKIEJ NA ROK 2019

31 stycznia (czw.)
28 marca (czw.)
09 maja (czw.)

13 czerwca (czw.)
29 sierpnia (czw.)
17 października (wt.)
28 listopada (czw.)
19 grudnia (czw.)


Sesje nadzwyczajne Rady Miejskiej w 2019 r.

Transmisja Online z sesji Rady Miejskiej

Nagrania z sesji Rady Miejskiej

Głosowania Rady Miejskiej

Interpelacje Radnych

Powrót „Frywolnej”

W ostatni weekend lipca wśród promieni słonecznych i ciepłych kropel deszczu nad zalewem Czapielówka w Czarnej Białostockiej bawiliśmy się na imprezie plenerowej pn. „Międzynarodowy Festiwal Kresowa Przyśpiewka Frywolna” i „Podlaska Oktawa Kultur”.
- Cieszę się, że po tej nieplanowanej przerwie znowu wznawiamy festiwal - powiedziała z-ca burmistrza Agnieszka Tarkawian witając uczestników, gości i publiczność. Imprezę poprowadził jak zwykle, znany aktor - Andrzej Beja Zaborski.
„Kresowa Przyśpiewka Frywolna” to festiwal skupiający wykonawców z różnych zakątków naszego kraju, jak i zespoły zza wschodniej granicy. Gwiazdą pierwszego przeglądu w roku 2005 był Zespól Pieśni i Tańca „Wilia” z Wilna i „Kurpie Zielone” z Białegostoku.
W tym roku festiwal rozpoczął się występem zespołu SHARENA z Warszawy (SHARENA w języku bałkańskim znaczy wielobarwna, różnorodna). W ich wykonaniu można było posłuchać tradycyjnych melodii z Serbii, Macedonii, Bułgarii, Bośni i Albanii, doprawionych cygańską i żydowską nutą.
Niezwykle ciepło publiczność powitała lubiany i znany Zespół Estradowy Białoruskiej Pieśni Ludowej „KALINKA”. Zespół powstał w 2002 roku, jednak obecną formę sceniczną przyjął w 2008. Program muzyczny „Kalinki” oparty na klasycznym folklorze białoruskim, ukraińskim i rosyjskimi jest atrakcyjny nie tylko dla starszego pokolenia, ale także robi wrażenie na młodych słuchaczach. Piosenki folklorystyczne i porywające taneczne aranżacje przyciągają coraz więcej fanów. Tym razem w ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in.: „Oj dola, dola…”, „Wiśniowy sad” czy „Z tamtej strony jeziora”. Natomiast nasz region reprezentowało rodzime Trio Akordeonowe „AKORD” z Czarnej Białostockiej z wiązanką utworów z ostatnio wydanej płyty „Moje Podlasie”.
Tegoroczny festiwal był przeplatany prezentacjami zespołów w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur, gdyż Czarna Białostocka była jednym z 22 miast, w których odbywały się koncerty. Po raz szósty mieliśmy okazję słuchać różnorodnej narodowej muzyki, podziwiać czar, powab i zwinność tancerzy, oglądać misternie zdobione stroje.
Jako pierwszy wystąpił turecki zespół KABATAS z Istambułu, goszczący u nas po raz pierwszy. Młodzi tancerze w wieku 16 - 20 lat przedstawili tradycyjne tańce z różnych regionów Turcji.
Niesamowitych wrażeń i duchowej uczty dostarczyła gwiazda wieczoru - CZERKASKI CHÓR LUDOWY z Ukrainy, który od roku1957 z powodzeniem koncertuje w kraju jak i za granicą. Ku miłemu zaskoczeniu zostaliśmy powitani chlebem i solą, i narodowym utworem Ukrainy. W repertuarze chóru znalazły się najciekawsze ukraińskie pieśni liryczne i obrzędowe, a także folklor białoruski. Widownia klaskała w rytm słynnego „Kazaczka”, z zachwytem komentując figury taneczne wykonywane przez członków zespołu. Skoczne tańce przy akompaniamencie różnych instrumentów zachęcały nie tylko do podrygiwania, ale i zabawy. Znana polska piosenka „Szła dzieweczka do laseczka” pobudziła publiczność do wspólnego śpiewu.
Koncert zakończył występ zespołu HOYRAKY z Bielska Podlaskiego grającego ukraińskie piosenki ludowe wzbogacane szczyptą rocka i reggae. Publiczność reagowała bardzo żywiołowo na wszystkie utwory, co jeszcze bardziej zachęcało muzyków do ekspresyjnego, mocnego grania.
Była to kolejna edycja barwnego festiwalu kultur i języków, dźwięcznych głosów solistów rozbrzmiewających nad osnutym mgiełką zalewie w Czarnej Białostockiej. Brakowało nam tego festiwalu, skocznej muzyki łatwo wpadającej w ucho i wspólnej zabawy nad zalewem – powiedziała pani Ala.

Fot. A. KudlewskiLINKI


2006-2007 Copyright: Urząd Miejski w Czarnej Białostockiej, wykonanie: Tomasz Lulkiewicz

Font Size: