tel. (85) 713 13 40, fax. (85) 713 13 49,um@czarnabialostocka.pl
20 Lutego 2019
imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

PKO BP II Oddział w Białymstoku
I Oddział w Czarnej Białostockiej
Nr konta: 39 1020 1332 0000 1602 0037 4298


nasze strony

rozkład jazdy

pliki do pobrania
Urząd Stanu Cywilnego Działalność gospodarcza Gospodarka odpadami Podatki - wzory deklaracji Planowanie przestrzenne Ochrona środowiska Przedszkole Mapa aktywności organizacji pozarządowych Informacje dla przewoźników Tytuł: Honorowy Obywatel Inne

Planowane akcje zdawania krwi w Czarnej Białostockiej w roku 2019

w godz 8:30-13:00

14 lutego (czwartek)
11 kwietnia (czwartek)
06 czerwca (czwartek)
08 sierpnia (czwartek)
10 październik (czwartek)
12 grudnia (czwartek)


PSZOK czynny

Poniedziałek - 10:00-18:00
Wtorek - nieczynny
Środa - 10:00-16:00
Czwartek - nieczynny
Piątek - nieczynny
Sobota - 10:00-16:00


TERMINY WYWOZU ODPADÓW W 2019 ROKU

Harmonogram


KASA czynna

Poniedziałek - 8:00-14:30
Wtorek - 8:00-14:00
Środa - 8:00-14:00
Czwartek - 8:00-14:00
Piątek - 8:00-13:30

Przerwa - 10:30 - 11:00


PLAN PRACY RADY MIEJSKIEJ W CZARNEJ BIAŁOSTOCKIEJ NA ROK 2019

31 stycznia (czw.)
28 marca (czw.)
09 maja (czw.)
13 czerwca (czw.)
29 sierpnia (czw.)
17 października (wt.)
28 listopada (czw.)
19 grudnia (czw.)


Sesje nadzwyczajne Rady Miejskiej w 2019 r.

Transmisja Online z sesji Rady Miejskiej

Nagrania z sesji Rady Miejskiej

Głosowania Rady Miejskiej

Interpelacje Radnych

Dni Czarnej 2013 – niedzielne świętowanie

Niedziela dostarczyła wielu różnych doznań.

W remizie OSP w Czarnej Białostockiej odbyło się uroczyste podsumowanie XI Wojewódzkiego Przeglądu Kronik Ochotniczych Straży Pożarnych. W ciągu dwóch dni kronikarze z województwa podlaskiego na zaproszenie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Białymstoku, Burmistrza Czarnej Białostockiej i OSP Czarna Białostocka nie tylko wymieniali się doświadczeniami, ale także zwiedzali naszą gminę. Goście mieli okazję poznać proces wyłuszczania nasion, obejrzeć kościół p.w. Świętej Rodziny, odwiedzić pracownie twórców ze Szlaku Rękodzieła Ludowego, przejechać po Puszczy Knyszyńskiej dyliżansem dh Mirosława.
Wszyscy kronikarze opisujący dzieje OSP i społeczną aktywność środowisk, w których działają zostali docenieni, a prace wyróżnione pamiątkowymi upominkami.

Fot. W. Maculewicz

Miłośnicy muzyki poważnej po mszy świętej w kościele pw. Świętej Rodziny mogli wysłuchać w ramach Polskiej Filharmonii Pokoju koncertu Polskiego Chóru Pokoju i zespołu Pax Band. Chór od początku istnienia, czyli od roku 1998, skupia młodych utalentowanych chórzystów głównie zza wschodniej granicy, ale także z Polski, choć każdego roku skład grupy ulega zmianie.
W ramach tegorocznych spotkań młodzi artyści z Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Brazylii pod batutą Violetty Bieleckiej zaprezentowali nowe opracowania utworów polskiej muzyki patriotycznej i ludowej m.in. „Marsz Polonia”, „Dwa serduszka”, czy „Ułani, ułani”, „Dumka na dwa serca”, pieśń Mieczysława Karpowicza – „Śpi w blaskach nocy”, Stanisława Moniuszki -„Dobranoc”, czy „Życzenie” - do muzyki Fryderyka Chopina.
Tradycyjnie Hymn Trzeciego Tysiąclecia z przesłaniem
„Zacznij od siebie zmieniać świat.
Spójrz hen, w głąb siebie, uczciwie patrz.
Z pokorą przyznaj - owoce zła, zrodziła w złości zła wola twa.
Jeszcze nie wszystko stracone jest
Póki ostatni życzliwy gest
Trwa w twoim sercu jak płomień drga.
Błyszczy nadziei skra!”

wykonywany przez chórzystów stojących w nawie środkowej kościoła miał zakończyć koncert. Ale owacjami na stojąco publiczność wymogła jeszcze piękny utwór „Polesie” do słów i muzyki Jerzego Artura Kosteckiego. Były podziękowania i kwiaty wykonawcom, a pod adresem współorganizatorów – ciepłe, miłe słowa za podlaską gościnę.
Organizatorami koncertu byli: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej „Cantica Cantamus” i Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Fot. A. Kudlewski

Niedzielne popołudnie upłynęło pod hasłem „Bawimy się zdrowo i bezalkoholowo” na Festynie Rodzinnym. Dzięki środkom z Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii najmłodsi mogli bezpłatnie korzystać z atrakcji dziecięcego mini miasteczka. Oblegane były dmuchańce: „Wodny świat”, zjeżdżalnia - „Traktorek” czy „Zamek – skakaniec. Kolejka odważniejszych stała, aby na eurobungee wykonywać przeróżne, akrobatyczne ewolucje. Zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, a wśród „młodych dam” – kącik fryzjerski i z biżuterią. Ciocia Clown, szczudlarz i pan Adam – animatorzy z Zielonej Szkoły zabawiali wszystkich, nie tylko najmłodszą publiczność.
Na scenie prezentowały się pełne energii grupy taneczne dzieci i młodzieży działające przy Domu Kultury, a także Trio Akordeonowe „AKORD” i zespół „I o to chodzi” z debiutującą w roli solistki zespołu - Kasią Górską.
Wielu mieszkańców kibicowało zawodnikom podczas "Turnieju zakładów pracy". Siedem zespołów 5-osobowych rywalizowało w ośmiu konkurencjach sprawnościowych m.in. piłowaniu pniaka, wbijaniu gwoździ, wyścigu kelnerskim, wyścigu w workach czy napełnieniu wodą rury z wywierconymi otworami. Wszyscy startujący w zabawie musieli wykazać się zwinnością, sprytem i opanowaniem. Najlepszą wiedzą o gminie wykazały się 3 reprezentacje: Szkoły Podstawowej, Urzędu Miejskiego oraz Instalbud-u odpowiadając na wszystkie zadane pytania. Współzawodnictwo było bardzo wyrównane. Zwycięska drużyna strażaków OSP Czarna Białostocka uzyskała 34 punkty, 32 – i II miejsce - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2, a III - z 31 punktami – Nadleśnictwo Czarna Białostocka. Zespołom nagrody wręczyła przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Matląg wraz z organizatorami konkursu.
Na placu pojawili się także strażacy i dwa wozy bojowe. Nie dlatego, że się paliło, ale by pokazać wyposażony wóz bojowy. Dzieci, i nie tylko, mogły przez chwilę wcielić się w ich role próbując trafić strumieniem wody do celu, zlewając przy okazji strażacką sikawką pobliski teren.
A zawieszona na szkolnym płocie wystawa „50+1” pokazała miasto widziane oczami fotografików z Pryzmatu – A. Kudlewskiego, G. Wilczewskiego, R. Dekerta, Cz. Wysockiego, A. Hościło. Na fotografiach wykonanych w ostatnim roku wielu mieszkańców poznawało znane miejsca i …siebie.
Koncert zespołu „Holiday” z Białegostoku w rytmie disco polo i w wakacyjno – letnim klimacie, nawiązując do tego, co w życiu najważniejsze: miłości przyjaźni oraz dobrej zabawy, zakończył tygodniowy maraton zabawy, rozrywki i świętowania.

Fot. A. Kudlewski

W Szkole Podstawowej nr 2 od godzin porannych trwała rejestracja potencjalnych dawców szpiku zorganizowana przez Fundację DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska. Do bazy dołączyły 674 osoby. W ten szczytny cel włączyli się nie tylko mieszkańcy miasta, ale także innych regionów. Wielu przyjechało specjalnie, odpowiadając na apel rodziny i znajomych. Jerzy Milewski - jeden z motocyklistów, którzy przyjechali aż z Suwałk powiedział - „Jesteśmy z Ulą! Pragniemy wesprzeć jej Rodzinę w tak trudnych chwilach”

Fot. A. KudlewskiLINKI


2006-2007 Copyright: Urząd Miejski w Czarnej Białostockiej, wykonanie: Tomasz Lulkiewicz

Font Size: