Nagrania z sesji Rady Miejskiej

Głosowania Rady Miejskiej

Interpelacje Radnych

Dni Czarnej Białostockiej rozpoczęte

Ostatnia niedziela czerwca przybrała sportowy charakter. Na zalewie Czapielówka odbyły się zawody wędkarskie a na Orliku i w hali sportowej turnieje piłkarskie.

Przy słonecznej pogodzie 40 zawodników z odległych części naszego regionu: Suwałk, Augustowa, Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Białegostoku oraz liczni mieszkańcy naszego miasta nad zalewem Czapielówka walczyło o Puchar Burmistrza Czarnej Białostockiej w wędkarstwie spławikowym. Zawodnicy zmagali się w trzech kategoriach wiekowych: junior, kobieta, senior. Po 4-godzinnych zmaganiach zakończono zawody następującymi wynikami
W kategorii „junior” najlepszym zawodnikiem z Koła nr 39 z naszego miasta został Marcin Mosiej, zajmując II miejsce, a w kategorii „kobieta” – I miejsce - Agnieszka Owczarczyk, II - Karolina Pieczko, obie z Koła nr 39. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami rzeczowymi przez Burmistrza Czarnej Białostockiej

Na Orliku w piłkę nożną rywalizowało w dwóch grupach 8 drużyn. Najlepsze dwie drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów. Mecze były zacięte i pełne emocji. O wejściu do finału decydowały rzuty karne. Zwycięzcą została drużyna BAJLANDO w składzie: Jakub Małyszko, Rafał Hołownia, Piotr Lingo, Paweł Lingo, Tomasz Kunda, Dawid Kowalik, Paweł Matwiejczuk. W finale pokonali zespół Las Vegas 1:0 po bramce strzelonej przez Piotra Lingo. Królem strzelców został Mateusz Haponik, a najlepszym zawodnikiem - Rafał Hołownia. Po zakończeniu turnieju piłkarskiego wszyscy przenieśli się na halę sportową na turniej piłki siatkowej. W zawodach uczestniczyły trzy drużyny. Zwyciężył zespól MKS ZORY VOLLEY, który w meczu finałowym pokonał Sakomet 3:0. Najlepsza drużyna zagrała w składzie: Adrian Rećko, Paweł Pawelczuk, Robert Zwierzyński, Tomasz Ciuruk, Adam Chociej, Adrian Sosnowski, Aleksander Sokołowski, Paweł Milczewski. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tomasz Ciuruk.

Blok sportowy w ramach Dni Czarnej Białostockiej zakończył się festynem. We wtorkowe popołudnie na Placu Miejskim odbyły się pokazy wędkarstwa rzutowego i muchowego, w których uczestniczyli także członkowie Kadry Narodowej z Koła PZW w Wasilkowie.
Nie zabrakło konkursów z nagrodami i dobrej zabawy, a przygotowane konkurencje miały na celu promocję i przybliżenie sportu wędkarskiego.
Festyn został dofinansowany ze środków w ramach otwartego konkursu ofert.