tel. (85) 713 13 40, fax. (85) 713 13 49,um@czarnabialostocka.pl
22 Stycznia 2019
imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

PKO BP II Oddział w Białymstoku
I Oddział w Czarnej Białostockiej
Nr konta: 39 1020 1332 0000 1602 0037 4298


nasze strony

rozkład jazdy

pliki do pobrania
Urząd Stanu Cywilnego Działalność gospodarcza Gospodarka odpadami Podatki - wzory deklaracji Planowanie przestrzenne Ochrona środowiska Przedszkole Mapa aktywności organizacji pozarządowych Informacje dla przewoźników Tytuł: Honorowy Obywatel Inne

Planowane akcje zdawania krwi w Czarnej Białostockiej w roku 2018

w godz 8:30-13:00

15 lutego (czwartek)
12 kwietnia (czwartek)
21 czerwca (czwartek)
23 sierpnia (czwartek)
18 październik (czwartek)
13 grudnia (czwartek)


PSZOK czynny

Poniedziałek - 10:00-18:00
Wtorek - nieczynny
Środa - 10:00-16:00
Czwartek - nieczynny
Piątek - nieczynny
Sobota - 10:00-16:00


TERMINY WYWOZU ODPADÓW W 2019 ROKU

Harmonogram


KASA czynna

Poniedziałek - 8:00-14:30
Wtorek - 8:00-14:00
Środa - 8:00-14:00
Czwartek - 8:00-14:00
Piątek - 8:00-13:30

Przerwa - 10:30 - 11:00

Spotkania Hubertowskie 2012

W sobotę 8 września na strzelnicy w Karakulach otwarte zawody w strzelectwie myśliwskim rozpoczęły coroczną imprezę plenerową „VI Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej”.
W godzinach popołudniowych w kościele pw. Św. Rodziny w Czarnej Białostockiej odbyło się sympozjum naukowo-historyczne pn. „Łowiectwo w Polsce i na Litwie – wspólne korzenie”. Uczestniczyli w nim m.in. samorządowcy, myśliwi i leśnicy z Polski, Litwy i Białorusi. Tam można było poznać historię i kulturę łowiecką obu krajów. „…obyczaj, myśliwska pasja i piękno przyrody łączyły ze sobą Polaków i Litwinów przez całe wieki” - tak napisał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski w liście przesłanym do organizatorów sympozjum.

W niedzielę we wnętrzach kościoła pw. Świętej Rodziny nawiązujących do bogactwa tego terenu Msza Św. Huberta rozpoczęła uroczystości. W obecności Pocztów Sztandarowych Kół Łowieckich oraz Chorągwi Zakonu Kawalerów Orderu Złotego Jelenia odsłonięto oraz poświęcono obraz przedstawiający św. Eustachego – patrona leśników i myśliwych. Uroczystą oprawę muzyczną zapewnił Zespół Francuskiej Muzyki Myśliwskiej „Trompes de Pologne”. Po nabożeństwie, nad zalewem Czapielówka rozpoczęła się „biesiada hubertowska”. Korzystając z pięknego wrześniowego popołudnia wielu mieszkańców miasta i nie tylko wzięło udział w imprezie plenerowej. Publiczność zabawiał znany wszystkim z humoru i dowcipu Andrzej Beja Zaborski. Po przedstawieniu znamienitych gości wręczone zostały nagrody i puchary laureatom sobotnich Mistrzostw Spotkań Hubertowskich w Strzelectwie.
Wśród licznych atrakcji dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sokolników i prezentacja psów myśliwskich. Widać było działania Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Knyszyńska, którego celem jest promocja trwale zrównoważonej gospodarki leśnej, ochrona zasobów przyrody w lasach oraz edukacja leśna społeczeństwa. Stoisko Nadleśnictwa Czarna Białostocka było wyjątkowo oblegane. Bogata oferta prezentacji i konkursów przyciągnęła dzieci i dorosłych. Można było spróbować swoich sił w konkursie wiedzy o lesie i ekologii. W pawilonie łowieckim odwiedzający oglądali dwie wystawy: trofeów myśliwskich oraz fotograficzną - „Polskich myśliwych portret własny” zbiór czarno-białych zdjęć z polowań z lat 30. XX w. Tradycyjnie na pomoście zagościły wystawy: „Parada Puszcz”- ekspozycja fotograficzna leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku i „Fotografia i poezja” – Czesława Wysockiego z Klubu Fotograficznego „Pryzmat”.
Nie zabrakło też akcentów kuchni myśliwskiej. Był i dzik, i cieszący się powodzeniem konkurs „Hubertowskie jadło”. W podsumowaniu tegorocznej edycji przewodniczący komisji Grzegorz Russak – znany kucharz, gawędziarz, prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego przekazywał z niebywałą łatwością dziedzictwo kulinarne polskiej kuchni myśliwskiej. Niemałe zainteresowanie wzbudzili Kawalerowie Zakonu Orderu Złotego Jelenia ubrani w oryginalne stroje z futrzanymi czapami oraz ułani ze Szwadronu Wojsk X Pułku Ułanów Litewskich z Sokółki na swoich wierzchowcach i w oryginalnych mundurach chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Do zakupów zapraszały stoiska twórców i producentów regionalnej żywności z całego regionu.
Przez cały czas rozbrzmiewała muzyka myśliwska i biesiadna w wykonaniu zaproszonych oraz rodzimych kapel i zespołów. Spotkaniom Hubertowskim towarzyszyły występy zespołów muzycznych oraz solistów z Domu Kultury w Czarnej Białostockiej. Impreza zakończyła się koncertem Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka.

Organizatorami tegorocznych Spotkań Hubertowskich w Puszczy Knyszyńskiej byli: Gmina Czarna Białostocka, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Białymstoku, Nadleśnictwo Czarna Białostocka, Parafia św. Rodziny i Dom Kultury w Czarnej Białostockiej

fot. A. Kudlewski

fot. J. KrawczykTransmisja Online z sesji Rady Miejskiej

Głosowania Rady Miejskiej

PLAN PRACY RADY MIEJSKIEJ W CZARNEJ BIAŁOSTOCKIEJ NA ROK 2018

31 stycznia (czw.)
28 marca (czw.)
09 maja (czw.)
13 czerwca (czw.)
29 sierpnia (czw.)
17 października (wt.)
28 listopada (czw.)
19 grudnia (czw.)


Księga gości
Wpisz się do naszej
Księgi Gości

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać na email informacje o aktualnościach na stronę zapisz się do naszego systemu


LINKI


2006-2007 Copyright: Urząd Miejski w Czarnej Białostockiej, wykonanie: Tomasz Lulkiewicz

Font Size: