tel. (85) 713 13 40, fax. (85) 713 13 49,um@czarnabialostocka.pl
20 Września 2019
imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

PKO BP II Oddział w Białymstoku
I Oddział w Czarnej Białostockiej
Nr konta: 39 1020 1332 0000 1602 0037 4298


nasze strony

rozkład jazdy

pliki do pobrania
Urząd Stanu Cywilnego Działalność gospodarcza Gospodarka odpadami Podatki - wzory deklaracji Planowanie przestrzenne Ochrona środowiska Przedszkole Mapa aktywności organizacji pozarządowych Rada seniorów Informacje dla przewoźników Tytuł: Honorowy Obywatel Inne

Planowane akcje zdawania krwi w Czarnej Białostockiej w roku 2019

w godz 8:30-13:00

14 lutego (czwartek)
11 kwietnia (czwartek)
06 czerwca (czwartek)
08 sierpnia (czwartek)

17 październik (czwartek)
12 grudnia (czwartek)


PSZOK czynny

Poniedziałek - 10:00-18:00
Wtorek - nieczynny
Środa - 10:00-16:00
Czwartek - nieczynny
Piątek - nieczynny
Sobota - 10:00-16:00


TERMINY WYWOZU ODPADÓW W 2019 ROKU

Harmonogram


KASA czynna

Poniedziałek - 8:00-14:30
Wtorek - 8:00-14:00
Środa - 8:00-14:00
Czwartek - 8:00-14:00
Piątek - 8:00-13:30

Przerwa - 10:30 - 11:00


PLAN PRACY RADY MIEJSKIEJ W CZARNEJ BIAŁOSTOCKIEJ NA ROK 2019

31 stycznia (czw.)
28 marca (czw.)
09 maja (czw.)
13 czerwca (czw.)
29 sierpnia (czw.)

17 października (wt.)
28 listopada (czw.)
19 grudnia (czw.)


Sesje nadzwyczajne Rady Miejskiej w 2019 r.

Transmisja Online z sesji Rady Miejskiej

Nagrania z sesji Rady Miejskiej

Głosowania Rady Miejskiej

Interpelacje Radnych

Dni Czarnej Białostockiej

Tradycyjnie nad zalewem Czapielówka w 28.06.2015 r. w ramach Dni Czarnej Białostockiej zostały rozegrane zawody wędkarskie „O PUCHAR BURMISTRZA”. Na starcie stanęło 36 zawodników, którzy przyjechali z odległych zakątków naszego województwa, tj. z Sejn, Augustowa i Hajnówki. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach senior, kobieta i junior oraz w kategorii „mikrus" dla najmłodszych uczestników, którzy bardzo licznie przybyli z rodzicami.

Po czterogodzinnych zmaganiach poznaliśmy zwycięzców zawodów:

kat. Senior
I miejsce - Marek Alefierowicz (PZW Koło Miejskie nr 39 w Czarnej Białostockiej)
II miejsce – Cezary Końpa (PZW Koło w Augustowie)
III miejsce – Łukasz Romanowski (PZW Koło Miejskie nr 39 w Czarnej Białostockiej)

kat. Kobieta
I miejsce - Karolina Pieczko (PZW Koło Miejskie nr 39 w Czarnej Białostockiej)
II miejsce - Agnieszka Bakun (PZW Koło Pronar Narew)
III miejsce - Beata Hojna (PZW Koło Amur w Choroszczy)

kat. Junior
I miejsce - Daniel Lisowski (PZW Koło Miejskie nr 39 w Czarnej Białostockiej)
II miejsce - Patryk Pietrowski (PZW Koło Miejskie nr 39 w Czarnej Białostockiej)
III miejsce - Maciej Łapiński (PZW Koło w Wasilkowie)

Za udział w zawodach w kategorii „mikrus” wszystkim najmłodszym zawodnikom wręczono równorzędne nagrody. Puchary, gratulacje oraz nagrody rzeczowe dla zwycięzców poszczególnych kategorii, wręczył Burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski.
Zawody zostały zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Czarnej Białostockiej w ramach otwartego konkursu ofert.

Fot. Z.Pieczko

W dniu 04.07.2015 r w hali sportowej w Czarnej Białostockiej odbył się turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza w ramach Dni Czarnej Białostockiej. W turnieju wzięły udział trzy drużyny. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 25 punktów. Wygrała drużyna Czarno - Biali w składzie (Luckin Adrian, Mróz Szymon, Kunda Michał, Wysocki Tomasz, Klepacki Rafał, Haponik Kacper). Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Tomasz Wysocki.
Wyniki:
FC MAĆKI - SUPER GRAJKI 25:21 25:19
FC MAĆKI - CZARNO - BIALI 22:25 20:25
SUPER GRAJKI - CZARNO - BIALI 21:25 21:25

Po turnieju piłki siatkowej nadszedł czas na turniej piłki nożnej, który odbył się na "ORLIKU" w dniu 05.07.2015 r. W zawodach wystartowało 9 drużyn podzielonych na trzy grupy. Zwycięzcy grup zagrali w grupie finałowej. Mecze trwały dwa razy po 10 minut. Zwyciężyła POLSKA w składzie (Wołyniec Szymon, Gliński Bartosz, Muszyński Kacper, Hołownia Piotr, Woroniecki Mateusz, Marcinowicz Darek, Stepanczenko Kamil, Rutkowski Damian, Białołus Marek). Królem strzelców został Darek Marcinowicz. Najlepszym zawodnikiem turnieju Bartosz Gliński a najlepszym bramkarzem Przemysław Marcinowicz.
W obu turniejach puchary, medale i statuetki dla najlepszych wręczył Burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski.
Wyniki:
GRUPA A
AS GLOBUSY - FC PIŁKARZE 3:2
AS GLOBUSY - C.B-STOK 0:12
FC PIŁARZE - C.B-STOK 1:6

GRUPA B
ROKOKO - POLSKA 1:2
ROKOKO - OLD SKRA 5:1
POLSKA - OLD SKRA 8:0

GRUPA C
RED BULL BOYS - MANHATAN 2:3
RED BULL BOYS - COCO JAMBO 3:0
MANHATAN - COCO JAMBO 4:1

GRUPA FINAŁOWA
C.B-STOK - MANHATAN 3:0
POLSKA - C.B- STOK 1:0
POLSKA - MANHATAN 10:2

Fot. M.Sitko

ŚWIĘTO MIASTA

53 lata temu, 7 lipca 1962 r. osiedle Czarna Wieś otrzymało prawa miejskie i nazwę Czarna Białostocka. Coroczne święto miasta to dobra okazja na podsumowania i prezentację dorobku twórczego, kulturalnego, ale przede wszystkim możliwość wspólnej zabawy mieszkańców.

W dobry nastrój, 3 lipca, w piątkowy „Wieczór kabaretowy” odbywający się w Domu Kultury wprowadził Teatrzyk Form Różnych „Zryw” z Czarnej Wsi Kościelnej. Z autorskim programem wystąpił, znany m.in. z występów w TVP 2, białostocki kabaret „Inaczej”. Ponad dwugodzinne występy relacjonował z humorem Krzysztof Szubzda - doświadczony białostocki kabareciarz i konferansjer, prowadzący tegoroczne Dni.

Mimo dokuczliwego upału, w sobotnie popołudnie 4 lipca, nie zabrakło dodatkowych emocji i skoków adrenaliny. Odwiedzający „Piknik motoryzacyjny” przy hali sportowej mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji - przejechać się gokartem po wyznaczonym torze i chociaż przez chwilę poczuć się jak Niki Lauda, na symulatorach sprawdzić własną reakcję podczas dachowania, czy uświadomić znaczenie pasów bezpieczeństwa podczas kolizji drogowej, nawet przy niewielkiej prędkości, ze stałą przeszkodą. Niewielu było odważnych, którzy zdecydowali się na prosty test przejścia po linie - przed i po założeniu ALKOgogli. Różne bowiem były reakcje i zachowania.

Dla najmłodszych były przygotowane dmuchańce zarówno przy hali jak i „dziecięce miasteczko” na placu miejskim. A przejechać z jednego miejsca w drugie można było „Bajkową kolejką”. Wszystkie atrakcje cieszyły się wielkim powodzeniem i niejednokrotnie trzeba było odczekać w kolejce na wejście.

Burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski po uroczystym otwarciu wręczył nagrodę za udział w konkursie fotograficznym „Odkryj piękno swojej małej Ojczyzny - Gminy Czarna Białostocka”. Prezes „Pryzmatu” Andrzej Kudlewski zachęcił do odwiedzenia galerii na płocie i obejrzenia wystawy „Czarna Białostocka w fotografii czarno-białej”.

Muzyczne występy zapoczątkowało „Trio Akord”. Na scenie zaprezentowały się: „I o to chodzi”, soliści z Domu Kultury m.in. Michał Półbeczko z mini recitalem. Dalsza część wieczoru upłynęła w dyskotekowych rytmach. Do wspólnej zabawy zapraszały zespoły: „Vexel” z Andrzejem Krawcem i na zakończenie wieczoru - „Szafis”.

Niedzielne świętowanie rozpoczął koncert Polskiego Chóru Pokoju i zespołu PAX Band w kościele pw. Świętej Rodziny. Młodzi utalentowani chórzyści, głownie zza wschodniej granicy, ale także i Polski, zaprezentowali nowe opracowania utworów polskiej muzyki patriotycznej i ludowej. Po południu odbył się przemarsz Miejskiej Orkiestry Dętej z Białegostoku pod dyrekcją Franciszka Mocarskiego. Orkiestra, w tym mażoretki, paradowała z Placu Miejskiego na Plac Konstytucji. Później odbył się występ młodych artystów na scenie.

Wiele emocji wzbudził Turniej Zakładów Pracy, który już na stałe wpisał się w program Dni Miasta. W tegorocznym Turnieju udział wzięli: Sklep „Biedronka”, Nadleśnictwo Czarna Białostocka, Szkoła Podstawowa Nr 2, CynkoMet, Miejska Biblioteka Publiczna, Ochotnicza Straż Pożarna, Urząd Miejski i Przedsiębiorstwo Komunalne w Czarnej Białostockiej. Organizatorzy przygotowali wiele konkurencji, z którymi musieli zmagać się zawodnicy. Było skakanie na skakance, rzucanie koła (lasso), szal czyli robienie na drutach, ciecie bali, wiercenie otworów, wiedza historyczna, wspinaczka po linie, ubijanie piany, napełnianie rury wodą. Salwy śmiechu, okrzyki i oklaski publiczności dopingowały zawodników. Dobry humor udzielał się wszystkim. Najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa Nr 2 i zajęła I miejsce. Na drugim uplasowało się Przedsiębiorstwo Komunalne, a na III Urząd Miejski w Czarnej Białostockiej.

Podczas rozgrywek między zakładami pracy odbyła się prezentacja zespołów tanecznych z Domu Kultury - „Artystyczna scena młodych” a także wystąpił duet Krystyna i Rysiek z zespołem „I o to chodzi”. Wśród zespołów tanecznych wystąpiła po raz pierwszy grupa 30 + (rodzice dzieci z grup tanecznych). Brawo!
Kolejnym punktem programu był pokaz walk w wykonaniu bractwa historycznego „Winland” z Białegostoku.
Na Urodzinach Miasta nie zabrakło atrakcji dla dzieci. „Dziecięce Miasteczko” - kule wodne, zjeżdżalnia dmuchana, zamek, eurobangee… Najmłodsi mogli korzystać z miasteczka bezpłatnie. Podczas Dni można było poznać ofertę handlową i profil produkcji przedsiębiorców działających na terenie naszej gminy, zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy Powiatowego Urzędu Pracy czy możliwościami podniesienia posiadanych kwalifikacji i pozyskania środków na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, odwiedzić stoiska organizacji pozarządowych, wziąć udział w turniejach, konkursach i zabawach.
Urodziny Miasta zakończyły się koncertami zespołów: „Black Sheep”, „Sakseufonia”, „Victoria” i „Verdis”.

Fot. A.Kudlewski

Fot. G.WilczewskiLINKI


2006-2007 Copyright: Urząd Miejski w Czarnej Białostockiej, wykonanie: Tomasz Lulkiewicz

Font Size: